منشور کورش اینا و الباقی قضایا

اصولا منشور چیز خوبی است!قدیم الایام در رشت به شیی که لوله درازی داشت منشور میگفتند.البته منشور در لغت شیی سه وجهی ای مانند هرم میباشد و مردم با ان بعضی چیزها را تجزیه میکند.مثلا گاهی نور را تجزیه میکنند گاهی هم قوانین را اصلا هرچیزی که از یک منشور داخل شود وقتی خارج میشود کلی فایده دارد حتی ان ابی هم که داخل منشور لوله دار میشود بعدش یک استفاده خوبی از ان میشود.حالا چرا ملت اسم ان شیی مال کورش را گذاشته اند منشور خدا عالم است.ان شیی که ما دیدیم بیشتر شبیهه یک عدد استوانه ی تصادفی بود تا یک منشور سه وجهی حتی ان شیی لوله هم نداشت که اقلا از دید رشتی بشود منشور صدایش زد.

حالا هرچی که بود...ان منشور هم حکایت خودروی ملی ما است که از طراحی بدنه تا قالپاقش ساخت هزارجای دنیاست اما اسمش خودروی ملی است...این منشور کذایی هم مثلا اقای کورش داده نوشته اند ولی تا همین چند وقت پیش گذاشته بودندش موزه ی بریتانیا!بعد از یک عمری غیرتمان به جوش امده و رفته ایم برش داشته ایم اورده ایمش اینجا بیخ جگر خودمان خارجکی ها را هم گفته ایم جیزه!

من امروز داشتم متن این منشور را میخواندم(ترجمه اش را البته) دیدم این بنده خدا کورش با اینکه شاه بوده کلی برو بیا هم داشته و اینها گرامرش بیچاره افتضاح بوده.یک سری چیزها گفته که همیشان مثل جمله های بنده در کلاس استاد فعل و فاعل و ضمیر و اینها از بیخ ندارد اما خلاصتا خارجکی ها کلی با ما حال کرده اند.

حالا رییس جمهور گفته: منشور کورش نمونه مدیریت ایرانی است.

اینجوری شد که یکم شک برم داشت که ایا من در کشوری به نام ایران زندگی میکنم یا نه...مثلا هفته پیش با پدرجان مراجعه کردیم به یک بیمارستان جهت بیمه تکمیلی پدرجان که دستشان شکسته بود عمل کردند و اینها.اول خانم منشی گف اووووه شما برین پس فردا بیاین پرونده تشکیل بدیم معنیشم اینه "سوزن منگنه تموم کردیم تدارکات باس بگیره بودجه نیس ابدارچی مریضه چایی نیس من حال ندارم تو خوبی اینا..." بعد ما رفتیم بیرون یک اقای معاونی با ما سلام علیک کرد یکهو دیدیم منشی خودش را پرت کرد بیرون گف"حالا یه شماره تماس بدین ببینم چکار میتونم بکنم!!!"این است مدیریت ایرانی...نمیدونم...کورش همینجوریا بوده؟

/ 2 نظر / 9 بازدید
میفا

سلام دوست عزیزم،وبلاگتون خیلی قشنگه. من میفا کوچولو هستم،یه موجوده کوچولو که از طرفه خدا اومده،لطفا به وبلاگ من هم یه سری بزنید،به نظراتتون احتیاج دارم منتظرتون هستم. خدا...

عاطفه

سلاااااااااااام.. چطوری سوسک سیاه؟ کم پیدایی.. خوبی؟