این نیز بگذرد..

خیلی چیزها تمام شدنشان یک قشنگی ی توام با دلتنگی دارد..مثل همین سال تحویل.همیشه مشتاق یک سال نو و تجربه های جدید بوده ام اما گوشه ی دلم بغض و دلتنگی ی سال گذشته را احساس میکنم و شکل گرفتن خاطراتی را میبینم که با یاداوریشان میگویم "یادش بخیر.."

من یک "دهه هفتادی" هستم.متولد اردیبهشت ماه یکهزار و سیصد و هفتاد و یک.و این پایان دهه ی دوم از زندگی ی من است.یکی دو سال دیگر این نوجوانی و این هوای بهاری ی دلم یک چیز نوستالژیک میشود.توی هیچ عکسی نمیشود این دلشوره ی عجیب را ثبت کرد تا یادم بیاید "اوه ...ببین اینجا پایان دهه ی هشتاد است..روزهایی که من میترسیدم از تمام شدنشان"...این روزها یک رنگ عجیب دارد...شاید ارغوانی...رنگ دلشوره هایی که نه تنها امدن یک سال جدید بلکه اغاز یک دهه ی دیگر و تغییر و تحول و چیزهای ناشناخته را نوید میدهد.ته دلم خالی شده.انگار چشم بسته قرار باشد قدم برداری.نمیدانم قرار است جلوی رویم چه اتفاقاتی رخ بدهد...ایا میتوانم فرد موفقی باشم؟ایا میتوانم به اهداف و ارزوهایم برسم..ایا میتوانم موجب سربلندی والدینم باشم؟...و اینکه...من واقعا قرار است چه کسی باشم؟!...شخصیت من در کدام دوره از زندگی ام شکل گرفته و یا میگیرد...من خودم را نمیشناسم..نمیدانم ده سال یا بیست سال دیگر چه نوع انسانی خواهم بود.....

وقتی این چیزها را از بزرگترها بپرسی به تو لبخد میزنند و میگویند "این نیز بگذرد.." انوقت دلم ارام میگیرد..شاید نباید حول و هراسی به دلم راه بدهم.همه ی ادم بزرگها بیست سی و چهل سالگی را تجربه کرده اند.گاهی خوب گاهی بد..خوب این است که سعی کنی اتفاقات زندگی ات را بپذیری و با خودت جنگ نکنی.خوب این است که فکر کنی زمان میگذرد و ان چیزی که پیش میاید دست تو نیست حتی اگر خیلی خیلی انسان قوی یی باشی.تنها وظیفه ی تو توی این قطار سریع السیر زمان این است که سعی کنی به انچه پیش میاید لبخند بزنی...پس زودتر ان نقشه ی لعنتی را جمع کن و به بیرون پنجره نگاه کن.این قطار همیشه یک طرفه است.

پی نوشت: یک اتفاق خوب..من به مسافرت میروم! فردا شب اخرین پست سال جاری را اپ میکنم..و احتمالا باید تا 16 فروردین 1390 خداحافظی کنم...تا فردا شب.

/ 2 نظر / 10 بازدید
می تی

بابا هفتادی! آره خب...وقتی نمیدونیم یکساعت دیگه چه اتفاقی واسمون پیش میاد..طبیعیه برای رفتن به سال جدید یه دلشوره خاصی داشته باشیم...همین حس رو هم دوست دارم... ایول کجا؟مشهد؟

ع - ابرااهیمی

سلام سال نو مبارک سالی پر از خوشی و زیبایی برایت آ رزو میکنم هر چی که توی این سال نو و همه سالهای زندگیت میخواهی از خدا بخواه اما از روی فکر و عاقلانه بخواه با دینی محکم و عقیده ای راسخ و واسطه قرار دادن علمای دینی و باور داشته باش که هر چی بخواهی خدا میدهد بشرطی که در دعا انصاف داشته باشی.انشاءلله همیشه خوشبخت و راضی باشی.