بگذار ان 2 لعنتی بشود 3!

بر همگان واضح و مبرهن است که من اصولا در ریاضیات همیشه افتضاح بوده ام.به یاد دارم سال دوم راهنمایی وقتی از امتحال ماهیانه ی ریاضی نمره ی ١٢ را گرفتم معلم عزیزم زیر برگه ی مذکور رساله ی شش هفت خطی در باب اینکه "دیدی اگه درس بخونی خوب میشی"‌ نوشتند و من کلی به نمره ی ١٢ افتخار کردم!

هیچوقت خدا مشق ریاضی را توی خانه انجام نمیدادم و همیشه اول صبح وقتی هنوز معلم نیامده بود دفتر طلیعه ی عزیزم را میگرفتم و مسائل و عبارتها و جمع تفریق ها را خیلی تمیز و منظم زیراکس میگرفتم و با یک لبخند پت و پهن تحویل معلم میدادم.طلیعه یک جورهایی خوره ی ریاضی بود! گاهی حوصله ام را سر میبرد با ان سوالهای پشت سر همش.مدام سر اینکه چرا ٢ شده ٣ با معلم جرو بحث میکر و اکثر مواقع هم حق با او بود و محاسبات خانم معلم غلط از اب در میامد.اما برای من اهمیتی نداشت.من با یک ژست لرد منشی ته کلاس روی صندلی لم میدادم و به بحث و جدال معلم و شاگردها اهمیتی نمیدادم.گوشه ی کتابم گل و بلبل نقاشی میکردم و دست اخر وقتی همه با هم به توافق میرسیدند جواب اخر را از روی تخته یادداشت میکردم!چه کاری بود اصلا! گلوی خودم را پاره کنم که ٢ شده ٣؟ خب اصلا بشود ٣! به من چی! کی اهمیت میداد!

پدرجانم و اصولا نام فامیلی ی پدری ام بین اطرافیان به حسابداری و اقتصاد دانی معروفند! پیر و جوان و فقی و غنی ی خاندان همگی! محال ممکن است یک قرانشان اینور و انور بشود.نه اینکه خسیس باشند.همیشه حساب جیبشان را تا سی صنار ده شاهی ی اخرش دقیق دارند و میدانند برای چه کاری بهتر است چه مقدار هزینه کنند کی هزینه کنند و چه وقت سال چه میزان پول توی حسابشان موجود است.پدرجانم یک عالم چیزها را با اعداد توی ان دانشگاه به شاگردها درس میدهند.این من هستم که ابروی چندین و چندساله ی خوانواده را بر باد فنا داده ام. یعنی از شدت اکبندی ی مخ حوصله ندارم بقیه ی کرایه اژانسم را هم حساب کنم یا اینکه همیشه صبر میکنم تا بقیه تعیین کنند پول پیک من چقدر میشود.

از ریاضیات متنفرم چون معتقدم برای یک زندگی ی سالم اینروزها همان بهتر که تو چیزی از اعداد ندانی که بابت قبض گاز و برق و کرایه خانه و کوفت و زهرمار شب خوابت نبرد!

/ 4 نظر / 10 بازدید
فا

منظورت از طلیعه منم یعنی؟ هاها فک کنم همین تو باعث شدی استعداد ریاضی من خاموش بشه چون تو دبیرستان دیگه به اون خوبی نبودم.... ولی هرقدر هم سرکلاس بدمیگذشت الان یادآوریش شیرینه.... [اوه]

Knight

بیخیال! نمیخوام تعریف کنم از خودم ولی این یه حقیقته... امثال ماهایی که مثلا" ریاضیمون تا خود همین دانشگاه 20 بوده، کجای دنیا رو گرفتیم؟![گریه] به خدا الا رفیقای من که تو دبیرستان یه نمره ی بالای 14 نداشتن، وضعیتشون از من خیلی بهتره![اوغ] دست رو دلمون نذار که خینه...[دلشکسته]

پرنیان

در عوض من عاشق ریاضی فیزیکم.یعنی اگه مثل بچه ادم بشینم بخونم نمره این دو درسم از بقیه درسا خیلی خیلی بهتر میشه.شاید حتی 20! ولی اهل حساب کتاب نیستم.من خرجمو میکنم خداوند عالم هم اگر صلاح بدونه بازم برام میرسونه!اگرم صلاح ندونه مسئله ای نیست چند روزی دوره خرید و ولخرجی رو خط میکشم!

باران

..خیلی خوب و جذاب تعریف کردی..[پلک]